6 листопада 2024 року відбувся науково-методичний семінар кафедри статистики на тему «Сучасні програми статистичної підготовки фахівців з економіки та управління».
Мета семінару – визначити особливості та сучасні тенденції у викладанні курсів, пов’язаних зі збором, обробкою, аналізом і поширенням даних у підготовці бакалаврів і магістрів з економіки та управління для імплементації кращих практик у викладанні навчальної дисципліни «Статистика», а також оновленні ОПП «Економічна аналітика і бізнес статистика» у Львівському університеті.
Запрошені учасники – партнери кафедри у розробці і реалізації ОП «Економічна аналітика та бізнес-статистика»: Сергій Герасименко (проф. кафедри статистики, демографії та інформаційно-аналітичних систем, КНУ імені Тараса Шевченка (ОП «Економічна аналітика і статистика»), Світлана Чугаєвська (As. Prof. of the Department of Statistics and Demography, Institute of Management and Social Communication, Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University, Poland), Ірина Рощик (доц. кафедри трудових ресурсів і підприємництва НУВГП (ОПП «Бізнес-аналітика», розробник програми), Оксана Голод (начальних відділу поширення інформації, комунікацій із користувачами та громадськістю, Головне управління статистики у Львівській області).
Головні доповідачі: доценти кафедри статистики Мар’яна Вдовин, Оксана Марець
Питання для обговорення:
- Які ЗВО в Україні та закордоном готують фахівців з економіки та управління з поглибленими навиками роботи з даними, який зміст відповідних програм?
- Що спільне і відмінне у програмі курсу «Статистика» у вітчизняних і закордонних ЗВО?
- Наука про дані (Data Science) і Статистика: що кажуть професіонали про якісне навчання у цій сфері?
За результатами семінару сформульовані висновки і рекомендації щодо оновлення змісту курсу «Статистика», його місця у логіко-структурних матрицях бакалаврських ОПП економічного факультету, а також щодо переліку освітніх компонент у бакалаврській та магістерській ОПП «Економічна аналітика і бізнес статистика».